PL test table
From Card Hunter Wiki
(Difference between revisions)
| Line 1: | Line 1: | ||
{| class="chtable striped" align="center" | {| class="chtable striped" align="center" | ||
| − | |+ Warrior | + | |+ Warrior Health Table |
|- | |- | ||
! Level | ! Level | ||
| Line 6: | Line 6: | ||
! Elf Warrior | ! Elf Warrior | ||
! Dwarf Warrior | ! Dwarf Warrior | ||
| + | ! Item Slots | ||
|- | |- | ||
| − | | 1 || 14 || 12 || 16 | + | | 1 || 14 || 12 || 16 ||align="left"| Weapon x 2, Boots |
|- | |- | ||
| − | | 2 || 15 || 13 || 17 | + | | 2 || 15 || 13 || 17 ||align="left"| Additional Shield |
|- | |- | ||
| − | | 3 || 16 || 14 || 18 | + | | 3 || 16 || 14 || 18 ||align="left"| Additional Heavy Armor |
|- | |- | ||
| − | | 4 || 17 || 15 || 19 | + | | 4 || 17 || 15 || 19 ||align="left"| Additional Martial Skill |
|- | |- | ||
| − | | 5 || 18 || 15 || 20 | + | | 5 || 18 || 15 || 20 ||align="left"| Additional Weapon |
|- | |- | ||
| − | | 6 || 19 || 16 || 21 | + | | 6 || 19 || 16 || 21 ||align="left"| Additional Helmet |
|- | |- | ||
| − | | 7 || 20 || 17 || 22 | + | | 7 || 20 || 17 || 22 ||align="left"| Additional Racial Skill |
|- | |- | ||
| − | | 8 || 20 || 18 || 23 | + | | 8 || 20 || 18 || 23 || |
| + | |- | ||
| + | | 9 || 21 || 18 || 24 || | ||
| + | |- | ||
| + | | 10 || 22 || 19 || 25 || | ||
| + | |- | ||
| + | | 11 || 23 || 20 || 26 || | ||
| + | |- | ||
| + | | 12 || 24 || 21 || 27 || | ||
| + | |- | ||
| + | | 13 || 25 || 21 || 28 || | ||
| + | |- | ||
| + | | 14 || 26 || 22 || 29 || | ||
| + | |- | ||
| + | | 15 || 26 || 23 || 30 || | ||
| + | |- | ||
| + | | 16 || 27 || 24 || 31 || | ||
| + | |- | ||
| + | | 17 || 28 || 24 || 32 || | ||
| + | |- | ||
| + | | 18 || 29 || 25 || 33 || | ||
| + | |- | ||
| + | | 19 || 30 || 26 || 34 || | ||
| + | |- | ||
| + | | 20 || 31 || 26 || 35 || | ||
|} | |} | ||
| + | |||
{| class="sortable chtable striped" | {| class="sortable chtable striped" | ||
Revision as of 21:42, 20 February 2013
| Level | Human Warrior | Elf Warrior | Dwarf Warrior | Item Slots |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 14 | 12 | 16 | Weapon x 2, Boots |
| 2 | 15 | 13 | 17 | Additional Shield |
| 3 | 16 | 14 | 18 | Additional Heavy Armor |
| 4 | 17 | 15 | 19 | Additional Martial Skill |
| 5 | 18 | 15 | 20 | Additional Weapon |
| 6 | 19 | 16 | 21 | Additional Helmet |
| 7 | 20 | 17 | 22 | Additional Racial Skill |
| 8 | 20 | 18 | 23 | |
| 9 | 21 | 18 | 24 | |
| 10 | 22 | 19 | 25 | |
| 11 | 23 | 20 | 26 | |
| 12 | 24 | 21 | 27 | |
| 13 | 25 | 21 | 28 | |
| 14 | 26 | 22 | 29 | |
| 15 | 26 | 23 | 30 | |
| 16 | 27 | 24 | 31 | |
| 17 | 28 | 24 | 32 | |
| 18 | 29 | 25 | 33 | |
| 19 | 30 | 26 | 34 | |
| 20 | 31 | 26 | 35 |
| Alphabetical | Numerical | Reputation | Surname |
|---|---|---|---|
| A | 4 | Revered | Kirk (James T.) |
| C | 3 | Honored | Roddenberry (Gene) |
| B | 2 | Friendly | Anderson (John) |
| D | 1 | Exalted | Azeroth (Bill) |